Китай дедалі частіше демонструє, що претендує на роль світового лідера. КНР створює глобальні економічні ініціативи, не приховуючи намірів стати економікою №1. Китайський лідер Сі Цзіньпін намагається закріпити за собою статус головного арбітра: нещодавно помирив Саудівську Аравію з Іраном, а тепер намагається виступити посередником між Росією та Україною. Також він мріє і про окупацію Тайваню, якого вважає бунтівною провінцією Китаю. Водночас країна змінюється всередині: стає дедалі більш автократичною, держава намагається контролювати всі аспекти життя громадян.

Усе це дуже не подобається США та багатьом їхніх партнерів, які активно протидіють зазіханням Китаю на світове панування. Багато аналітиків навіть не відкидають можливості війни між КНР та Сполученими Штатами.

 

The Page пропонує ознайомитися з портретом сучасного Китаю, щоб поміркувати над тим, чому ця країна стала загрозою для Заходу, наскільки економіка КНР залежить від нього і чи може це переконати Сі Цзіньпіна не псувати відносини із США та їхніми союзниками заради своїх політичних амбіцій.